Połączenie sypialni z łazienką – czy to ma sens?

Sypialnia połączona bezpośrednio z łazienką to nowy trend w aranżacji wnętrz. Z pozoru wydawałoby się, że to pewnego rodzaju nadmierna ekstrawagancja. Jednak, jeśli dłużej i poważniej zastanowić się nad tym rozwiązaniem, to wydaje się, że ma to sens.

Sypialnia i łazienka – intymna strefa domu

Pokój sypialny i łazienka to chyba dwa najbardziej intymne pomieszczenia w domu. Ostatnio coraz częściej wiele osób zaczęło łączyć te dwa pomieszczenia w sposób bezpośredni. Oczywiście takie rozwiązanie jest możliwe w domach, gdzie jest możliwość stworzenia drugiej, nieco prywatnej łazienki. W praktyce możemy wyróżnić kilka wariantów tego pomysłu. Znacznie prostszym i tańszym sposobem jest stworzenie małej łazienki, dzięki wygospodarowaniu dodatkowego miejsca w sypialni. To rozwiązanie najczęściej wybierają osoby, które w fazie projektowania domu nie uwzględniły obecności dodatkowej łazienki w sypialni. Najczęściej wygląda to tak, że w sypialni zostaje zamontowana kabina prysznicowa. Wariant, który daje więcej możliwości i komfortu, to dodatkowa łazienka połączona bezpośrednio z sypialnią. To znaczy, do łazienki można wejść tylko z sypialni. Tworzy ona wtedy wraz z pokojem sypialnym pewną zamkniętą, intymną strefę domu dla właścicieli. Oczywiście wielkość dodatkowej łazienki w sypialni (lub połączonej z sypialnią) to kwestia gustu, potrzeb, a także możliwości finansowych.  Wiele osób jest zdania, że ta prywatna łazienka powinna być nawet większa, niż ta przeznaczona dla wszystkich domowników lub gości. Jedno jest pewne, jeśli chcemy w pełni skorzystać z zalet tego rozwiązania, to nie warto ograniczać się tylko do małego brodzika.

Sypialnia z łazienką – wady i zalety

Połączenie łazienki z sypialnią ma sens. To rozwiązanie ma wiele zalet. Po pierwsze, oferuje użytkownikom większy komfort codziennego życia. Po kąpieli można bezpośrednio wskoczyć do ciepłego łóżka. Po drugie, ma wpływ na zachowanie pełni zdrowia. Po ciepłej kąpieli nie trzeba maszerować przez zimny korytarz i narażać się na ochłodzenie, a w konsekwencji na przeziębienie. Po trzecie, łazienka z sypialnią zapewnia większą prywatność użytkownikom. Możemy swobodnie z niej korzystać, nawet bez zamykania drzwi, bez obawy, że wejdzie do niej ktoś z innych domowników czy gości. Naturalnie łazienka w sypialni to także pewna niedogodność związana z hałasem i szumem wody, które mogą przeszkadzać drugiej osobie w relaksie. Niektórych od tej innowacji mogą odstraszać także zapachy wydobywające się z łazienki, nie tylko podczas porannej toalety. Jednak, gdy zadbamy o skuteczną wentylację, to ten problem można praktycznie całkowicie wyeliminować.

Podsumowanie

Łazienka z sypialnią to nowy trend, który zdobywa coraz większe grono zwolenników. Nie powinno to dziwić, ponieważ to rozwiązanie ma wiele zalet. Korzystnie wpływa nie tylko na rozwój relacji międzyludzkich, ale znacznie poprawia komfort życia pod wieloma względami.

Leave a comment